Blog > Komentarze do wpisu
Paul Smith Wiosna / Lato 2011, muchy i kapelusze w stylu Dandy Rock.

 

W odróżnieniu od poprzedniej wiosny która objawiła się jako nad wyraz stonowane i eleganckie szarości, Wiosna /Lato 2011 dla Panow u Paul’a Smith’a już nie jest tak poukładana i monochromatyczna. Ten sezon to ‘Smith szeroko zakrojony’ który wyraża się w kilku stylach muzycznych, od rock’owego  poprzez hippie i ska, kończąc na lekko zarośniętym dandy’sie  artystycznej bohemy prosto z brooklyn’skiego Williamsburg’a.

rock&roll

 

 

Znaki rozpoznawcze i motywy przewodnie tego sezonu to duże muchy, które bardziej przypominają luźne kokardy na prezentach, albo wiązane nam przez mamy przy co bardziej ważnych okazjach (Imieniny Wuja Leona) purpurowe wstęgi z pasmanterii. Me like it !!

muchy

 

 

Kolejny element to klapy garniturów wykrojonych z ‘materiałów idealnych’ a jednak odwrócone do góry nogami, czyli upside-down for fun. Dodatkowo ramiona marynarek i płaszczy widocznie udrapowane poduszkami, intrygujące !!

klapy

 

 

Jednym z detali tego pokazu o którym nie wspomnieć byłoby świętokractwem są wszechobecne kapelusze niczym z ‘Benny & Joon’ romatycznej komedii z Johnny Depp’em i Mary Stuart Masterson.

kapelusze

 

 

Na uwagę zasługują zarówno kolorystyka czyli eleganckie czernie, fiolety i gołębie błękity, jak i textura materiałów, czasem błyszcząca innym razem przyjemnie matowo – welurowa.

czerń i fiolety

 

 

Smith łączy w tym sezonie tak modne pustynne beże z gaszonymi śliwkami, szarości z wielobarwnością hippie. Nie boi się zestawień ciężkich butów z mocno wykrojonymi kamizelkami, jak i luźnych prochowców w wydaniu srebrzysto – kosmicznym, czyli space out na całego.

 

 

Paul Smith sezon Wiosna / Lato 2011 jest jak dobra rozgłośnia radiowa, serwuje nam rożne gatunki muzyki, pozwala poznać odrębne style, podając to oczywiście w mistrzowskiej formie.

środa, 06 kwietnia 2011, fadfashion

Polecane wpisy

 • Francuska lekkość bytu

  O poranku, powietrze nad Sekwaną pachnie mocną kawą, świeżą bagietką i francuskimi perfumami. W bliżej nieokreślonym miejscu, wirtuoz akordeonu gra lekkiego, ch

 • Modelki 2010 roku

  Nie tylko zachwycały urodą, lecz również rozpalały. Wypełniały fantazje milionów mężczyzn. Kusiły w gorących zdjęciach z kampanii reklamowych bielizny i kostium

 • Couture to wear według JIL SANDER

  Jil Sander podobnie, jak Calvin Klein, to przedstawicielka minimalistycznego nurtu w modzie.Czy przed pokazem wiosennej kolekcji marki ktokolwiek powiązałby m

 • Rihanna

  // ');// ]]> RIHANNA http://listn.to/rihanna/player#p=1 Rihanna on WhoSay Poznajcie sposoby Księżniczki Popu, dzięki którym utrzymuje ona doskonałą figurę. D